BASIN SERVİSİ
HABER ÖZETİYayın AdıYayın TarihiSayfaTirajYayın Türü
Hürriyet28.04.20081516636Ulusal Gazeteler
SayfaNoSütun/Cm
18
Gül, reklam seslendirdi

Gül, reklam seslendirdi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'trafik ve yol güvenliği' konusunda bugün Çankaya Köşkü'nde başlatılacak sosyal sorumluluk kampanyasını himayesine aldı. Gül, bu amaçla TV'lerde gösterilecek reklam filmini de kendisi seslendirdi. 10. sayfada Gül, reklam seslendirdi CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, 'trafik ve yol güvenliği' konusunu himayesine aldı. Cumhurbaşkanı Gül, konuya büyük önem verdiğini ve trafikteki kayıplarımıza olan hassasiyetini, bugün Çankaya köşkünde basına açık bir resepsiyon ile yurt genelinde başlatacakları sosyal sorumluluk kampanyasıyla anlatacak. Kampanya çerçevesinde ilk gösterimi de yapılacak ve birçok ulusal kanal ile sinema salonunda aynı anda gösterime girecek reklam filmini Cumhurbaşkanı GüTün kendisi seslendirdi.
Sayfadaki Yeri
Yazdırılabilir Kopyası
SayfaNoSütun/Cm
1010
Sayfadaki Yeri
Yazdırılabilir KopyasıYayın AdıYayın TarihiSayfaTirajYayın Türü
Milliyet28.04.20081254240Ulusal Gazeteler
SayfaNoSütun/Cm
110
Trafik için en forslu uyarı!

r\ırr Trafik için en forslu uyarı! -Mfc, J KAZALARA karşı hazırlanan kampanyaya büyük katkı yapan Cumhurbaşkanı Gül, tanıtım filmine de kendi sesiyle destek Sayfa 12'de Gül, trafik güvenliği için stüdyoya girdi Trafik kazalarının önlenmesine yönelik olarak başlatılacak yeni sosyal sorumluluk kampanyasına ; büyük destek veren Cumhurbaşkanı ı Gül, tanıtım filmini bizzat seslendirdi Karayollarımızda giderek artan trafik kazalarının ve bu kazalarda yaşanan can kayıplarının önlenmesi amacıyla bugüne kadar düzenlenen kampanyalara bir yenisi ekleniyor. Ancak bu defa, kampanyanın en büyük destekçisi devletin en üst makamı olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül. Üstelik Cumhurbaşkanı Gül, bu proje kapsamında hazırlanan filmin seslendirmesini bile bizzat üstlenmiş. Türkiye'de trafikle ilgili şimdiye kadar bu denli üst düzeyde destek alan ilk sosyal sorumluluk kampanyası olacak "Trafikte Dikkat On Bin Hayat" adı altındaki proje, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ev sahipliğini yapacağı bir resepsiyonla yarın Çankaya Köşkü'nde tanıtılacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayesinde biraraya gelen Gazi Üniversitesi, içişleri, Milli Eğitim ve Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı bir "trafikte hayat kurtarma platformu" oluşturuldu. Bu platforma, PETDER (Petrol Sanayi Demeği), Bridgestone, Doğuş Otomotiv, Renault, Temsa, Toyotasa ve Volvo gibi Türkiye'de faaliyet gösteren otomotiv firmalarından da katılım sağlandı. Tüm kanallarda gösterilecek "Hayat kurtarma platformu"nun misyonu ve önümüzdeki üç yılda gerçekleştirecekleri, geniş katılımlı bu resepsiyonla açıklanacak. Resepsiyonda Anadolu Ajansı arşivinde bulunan trafik kazalarına ilişkin binlerce fotoğraf arasından seçilen bazı örnekler sergilenirken, trafik kazalarında kaybettiğimiz ünlüler de hatırlatılacak. Resepsiyonda ayrıca, bu kampanyayla ilgili olarak hazırlanan reklam filminin de ilk gösterimi yapılacak. Bizzat Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından seslendirilen söz konusu reklam filmi, birçok ulusal televizyon kanalının yanı sıra sinema salonlarında da aynı anda gösterime girecek. Gül'ün yapacağı seslendirme için, Çankaya Köşkü'ne getirilen teçhizatlarla küçük çaplı bir seslendirme stüdyosu bile kurulmuş.
Sayfadaki Yeri
Yazdırılabilir Kopyası
SayfaNoSütun/Cm
12110
Sayfadaki Yeri
Yazdırılabilir KopyasıYayın AdıYayın TarihiSayfaTirajYayın Türü
Referans28.04.20081853605Ulusal Gazeteler
SayfaNoSütun/Cm
1832
Trafik ve yol güvenliği Gül'ün himayesinde

Trafik ve yol güvenliği Gül'ün himayesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, trafik ve yol güvenliği konusunda bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. Cumhurbaşkanı Gül'ün himayesinde bir araya gelen Gazi Üniversitesi, İçişleri, Milli Eğitim ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, Petrol Sanayi Derneği, Bridgestone, Doğuş Otomotiv, Renault, Temsa, Toyotasa ve Volvo'nun katıldığı "trafikte hayat kurtarma platformu"nu oluşturdu. Platformun hazırladığı kampanyanın tanıtımı bugün Çankaya Köşkü'nde basına açık bir resepsiyon ile yapılacak. Anadolu Ajansı arşivindeki trafik kazaları ile ilgili binlerce fotoğraftan seçilen bazı örnekler, resepsiyonun girişinde sergilenecek. Aynca trafik kazalannda kaybettiğimiz ünlülerin cut-out'lannın yer aldığı "trafikte yitirilen değerler" bölümü de oldukça ilgi çekecek. Proje kapsamında ulusal kanallar ve sinemada gösterime girecek bir film hazırlandı. Gül seslendirdi Hazırlanan filmi de Cumhurbaşkanı Gül seslendirdi. İlk kez bu kadar geniş bir katılım ve destek ile ortak bir kampanya gerçekleştirecek "trafikte hayat kurtarma platformu" nün misyonunun ve 3 yıllık hedeflerinin de açıklanacağı basına açık resepsiyona, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör temsilcileri, medya temsilcileri, köşe yazarları, sanatçılar ve sporcular katılacak.
Sayfadaki Yeri
Yazdırılabilir KopyasıYayın AdıYayın TarihiSayfaTirajYayın Türü
Sabah28.04.200811429005Ulusal Gazeteler
SayfaNoSütun/Cm
1120
'Hayat Kurtarma' yarın Çankaya'da tanıtılacak

'Hayat Kurtarma' yarın Çankaya'da tanıtılacak CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül'ün öncülüğünde biraraya gelen Gazi Üniversitesi, içişleri, Milli Eğitim ve Ulaştırma Bakanlığı, Petrol Sanayi Derneği, Bridgestone, Doğuş Oto, Renault, Temsa, Toyotasa ve Volvo'nun oluşturduğu Trafikte Hayat Kurtarma Platformu' çalışmalarına başladı. Trafik ve yol güvenliği' konusunda platformca oluşturulan sosyal sorumluluk kampanyasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteği dikkat çekti. Trafikteki kayıplara olan hassasiyetini gösteren Gül, yarın Çankaya Köşkü'nde tanıtımı yapılacak kampanyası çerçevesinde ilk gösterimi de yapılacak ve birçok ulusal kanal ile sinema salonunda aynı anda gösterime girecek reklam filmini, bizzat kendisi seslendirdi.
Sayfadaki Yeri
Yazdırılabilir Kopyası