Ana Sayfa
Platform Ortaklari
Aktiviteler
Istatistikler
Multimedya
Basin Odasi
Ilstisim
Oneri Havuzu

Farım da Açık Yolum da

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Brisa, Bridgestone markasını farklılaştırmak amacıyla, 1999 yılında "Farım da Hep Açık, Yolum da" sosyal sorumluluk kampanyasını başlattı. Kampanya, sürücüleri gündüz farlarını açmaya davet ederek araçların daha kolay fark edilmesini sağlamayı, böylece trafik kazalarının azalmasına katkıda bulunmayı hedefliyordu. Brisa, ilk 3 yıl içinde kampanyayı ağırlıklı olarak basın ve televizyon tanıtımları ile destekledi. 2003 yılında ise kampanyayı geliştirme çalışmalarına hız verdi.

"Farım da Hep Açık, Yolum da" kampanyasında, gerek karayollarında gerekse akaryakıt istasyonlarında toplam 200,000 sürücü ile bire-bir iletişim kuruldu. 300,000 çocuk, kampanyanın maskotu Fındık aracığı ile gündüz vakti farları açmanın önemini kavradı. Açık far oranı arttı. Kampanya özellikle bayiler tarafından heyecanla karşılandı ve sahiplenildi. Kampanya sonunda, kampanyanın başlangıç tarihine oranla her 100 kişiden biri daha gündüzleri de farları açık olarak seyahat etmeye başladı.

Projenin sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Sponsorlar

Copyright 2008 Trafikte Hayat Kurtarma Platformu. Her hakkı saklıdır
Designed by KATALIST

bridgestone dogus otomotiv petder renault temsaglobal toyotasa volvo akşam Anadolu Ajans CNN Turk Fida Film Hürriyet Milliyet National Geographic NTV Referans Sabah Skytürk TRT Turkish Daily News Aksigorta MNG Kargo Teknosa Autoliv Cankor Sizinkiler TOFED Hep Soylu ve Cengiz Danışmanlık İnart Mimarlık Synovate Katalist Tayfun Talipoğlu