Ana Sayfa
Platform Ortaklari
Aktiviteler
Istatistikler
Multimedya
Basin Odasi
Ilstisim
Oneri Havuzu

Güvenli Sürüş Alkolsüz Sürücü

Yaptığı güvenlik araştırmaları ile sektöründe birçok yeniliğe imza atan Volvo, sadece bir otomobil markası değil, içinde yaşadığı topluma önem veren sosyal sorumluluk sahibi bir marka olarak, bu projeyle gençleri, alkollü araç kullanmama konusunda bilinçlendirmeyi hedeflemiştir.

İlk kez 2006 yılında İstanbul'daki üniversitelerde başlayan proje 2007 yılında diğer illerde de gerçekleştirilerek tüm Türkiye'ye yayılmıştır. Projenin ilk iki yılında, Türkiye genelindeki 13 üniversite ziyaret edilmiş ve yaklaşık 15.000 öğrenciye ulaşılmıştır. Üniversitelerde gerçekleştirilen seminerlerde alkolün insan üzerindeki etkisi, yaşanmış hikayeler ve kazalarla anlatılmış, uygulamada ise Türkiye'de ilk kez kullanılan ve takınca alkollü hissi veren "Fatal Vision" gözlükleriyle, simülatör otomobilde, alkollü sürüş denemesi yapılarak gençlere riskleri canlı yaşama imkanı verilmiştir.

Her sene biraz daha artan ilgi ve üniversitelerden gelen talepler doğrultusunda proje büyüyerek devam etmektedir. Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen projede yine İstanbul ve diğer illerdeki üniversitelerde aktiviteler ve seminerler sürmektedir.

Projenin sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Sponsorlar

Copyright 2008 Trafikte Hayat Kurtarma Platformu. Her hakkı saklıdır
Designed by KATALIST

bridgestone dogus otomotiv petder renault temsaglobal toyotasa volvo akşam Anadolu Ajans CNN Turk Fida Film Hürriyet Milliyet National Geographic NTV Referans Sabah Skytürk TRT Turkish Daily News Aksigorta MNG Kargo Teknosa Autoliv Cankor Sizinkiler TOFED Hep Soylu ve Cengiz Danışmanlık İnart Mimarlık Synovate Katalist Tayfun Talipoğlu