Ana Sayfa
Platform Ortaklari
Aktiviteler
Istatistikler
Multimedya
Basin Odasi
Ilstisim
Oneri Havuzu

İnsana Saygı Trafikte Saygı

'İnsana Saygı, Trafikte Saygı', ülkemizdeki trafik kazaları ve buna bağlı can kayıplarının önlenmesi için, tüm yaya ve sürücüleri birbirlerine karşı daha saygılı olmaya davet ettiğimiz sosyal sorumluluk projesinin genel adıdır.

Amacımız, trafik sorununa çözüm getirmek ve sürücü kusurları (Dikkatsiz, Özensiz,Plansız,Kuraldışı,Haksız Davranışlar) sonucunda meydana gelen kazaların azalmasını sağlamak için "İnsana Saygı, Trafikte Saygı" kavramı ile sosyal farkındalığı artırmaktır.

Toyotasa olarak, ülkemizde çok önemli can ve ekonomik kayıpların oluşmasına sebebiyet veren trafik kazalarının azalması konusunda, Toyota Way kültürünün özünde yer alan 'İnsana Saygı'dan yola çıkarak geliştirdiğimiz "İnsana Saygı, Trafikte Saygı" trafik güvenliği projemizi sürdürüyor ve sürücü kusurlarından meydana gelen kazaların oluşmasını engellemek amacıyla bilinç oluşturmaya çalışıyoruz.

Toyota Avrupa'nın Avrupa Birliği Komisyonu ile trafik konusunda imzaladığı 4 sosyal sorumluluk projesinden bir tanesi, Toyotasa'nın İnsana Saygı, Trafikte Saygı projesidir.

Sosyal sorumluluk projemiz için iki yönden çalışmalar sürdürüyoruz,

Birincisi, 'bugünün sürücülerini' saygı platformuna çekmek ve kazanılmış davranışlarını değiştirmek yönünde bilinçlendirme çalışmaları yapmak,

İkincisi ; 'geleceğin sürücülerinin' trafik eğitimine katkıda bulunmak ve onların ileride saygılı ve dikkatli birer sürücü olmalarını sağlamak. Geleceğin sürücülerine yönelik bu proje ile bugünün sürücüleri olan ailelerin de konuya dikkatini çekmek. Çocuklara model olan aileleri de 'Trafik kültürü' konusunda bilinçlendirmek. Geleceğin sürücülerini bilinçlendirmek için hazırladığımız Toyota Trafik oyunu da Avrupa'da örnek projeler arasında yer almaktadır.
*TOYOTA TRAFİK OYUNU:

Toyota Trafik oyunu , 6-11 yaş grubu İlköğretim öğrencilerinin "İnsana Saygı, Trafikte Saygı" kavramını keyifli ve eğlenceli bir şekilde öğrenebilecekleri bir bilgisayar oyunu'dur.

Trafik Oyunu'nun hazırlık aşamasında, eğitimci, pedagog ve trafik uzmanları ile çalışılmış ve her aşamada uzman görüşü alınmıştır.

Kısmi yapay zeka kullanılarak hazırlanan Toyota trafik oyunu ile çocuklar sürücü eğitimi almaktadır. Yapılan her doğru uygulama ödüllendirilmekte,yanlışların da pozitif yönlendirme ile doğrusu gösterilmektedir. Çocuklar eğlenerek öğrenmekte ve öğrendikleri bilgileri de uygulamaktadır. Trafik oyunu Toyota plazalardan ücretsiz olarak temin edilmektedir.

Bilgi: www.toyotatrafikoyunu.com

Yarının iyi ve saygılı birer sürücüsü olabilmeleri için sunduğumuz "Toyota Trafik Eğitim Oyunu"nun çocuklarımıza iyi bir örnek olacağına inanıyoruz.

*TRAFİK EĞİTİM PARKI

Trafik Eğitim Parkı'nda, çocuklar trafik konusunda hem teorik hem de pratik eğitim alma imkanı buluyorlar. Kapalı bir eğitim merkezinin de bulunduğu Trafik Eğitim Parkı'nda çocuklar, hazırlanan eğitim sınıflarında uzmanlar tarafından "Toyota Trafik Oyunu" ile de bilgisayar üzerinde trafik kurallarını öğreniyorlar. Trafik kuralları ile ilgili bilgileri içeren trafik oyun cd'leri ve öğrenilen bilgilerin tatbik edildiği trafik parkları ile çocuklarımızın gelecekte bilinçli ve trafikte saygılı sürücüler olmalarını amaçlıyoruz.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Toyota Plaza Sarar işbirliği içerisinde hazılanan trafik parkında özel olarak üretilen Toyota akülü araçlar kullanılıyor.

Projenin sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Sponsorlar

Copyright 2008 Trafikte Hayat Kurtarma Platformu. Her hakkı saklıdır
Designed by KATALIST

bridgestone dogus otomotiv petder renault temsaglobal toyotasa volvo akşam Anadolu Ajans CNN Turk Fida Film Hürriyet Milliyet National Geographic NTV Referans Sabah Skytürk TRT Turkish Daily News Aksigorta MNG Kargo Teknosa Autoliv Cankor Sizinkiler TOFED Hep Soylu ve Cengiz Danışmanlık İnart Mimarlık Synovate Katalist Tayfun Talipoğlu